0
Your Cart

Vinaři farmy Spier

SPIER-Frans-K-Smit-8717-1-copy-scaled-700x700

Director of Winemaking

Frans K Smit

Frans Smit využil více než tři staletí vinařské tradice k přeměně vinařství Spier na špičkového výrobce vína, který získal řadu ocenění. ‚ Važte si toho, co vám vinice dává ‚ je mantra našeho sklepmistra. Poté, co vyrostl na vinařské farmě v Severním Kapsku, dalším logickým krokem bylo stát se mistrem sudů. Kromě objevování skvělých vín se Frans rád toulá po místech, kam nedosáhne ani 4G. Je členem váženého Cechu vinařů Cape Winemakers Guild.

Respect what the vineyard hands you.

Winemaker

Jacques Erasmus

Jacques, muž málo slov, ale mnoho výmluvných vín, vyrobil své první víno, když byl ještě dítě, z hroznů Chenin Blanc nalezených na farmě jeho rodičů poblíž Worcesteru. Ve Spieru nyní vyrábí Chenin ze 40 let starých vinic a vytváří víno naší řady 21 Gables, které získalo mnoho zlatých ocenění. Jacquesův Creative Block 2 je dalším triumfem v jeho putování. Harmonie chutí a vůní, sestavená z hrstky viničních bloků, ročník 2014 mu vynesl prestižní ocenění Vinař roku Diners Club .

Wine is constant proof that God loves us and loves to see us happy.
Jacques-Erasmus-scaled-600x600
Winemaker_Johan-Jordan-scaled-600x600

Senior red winemaker

Johan Jordaan

Po studiu vinařství na prestižní Elsenburg Agricultural College a několika letech strávených ve vinařství Slanghoek se Johan Jordaan připojil ke společnosti Spier v roce 2007. Dohlíží na výrobu červených vín Spier, včetně jeho oblíbené odrůdy Cabernet Sauvignon. Johan se inspiruje Starým světem a vyrábí vína pozoruhodné jemnosti, nuancí a elegance. Je nejpyšnější na 21 Gables Cabernet Sauvignon. Kritici se zjevně shodují: ročník 2014 získal Platinum na 2018 Decanter World Wine Awards v Londýně a Double Platinum na National Wine Challenge Top 100 SA Wines téhož roku.

It’s my job to ensure there’s not a single jarring note that the entire process is a harmonious one.

Senior red winemaker

Johan de Villiers

Pro Johana de Villierse – manažera nákupu vína společnosti Spier – byla vášeň pro víno téměř nevyhnutelná. Jeho vášeň pro všechno vinné se zrodila v jeho dětství, když vyrůstal na vinařské farmě na břehu řeky Orange a často s otcem navštěvoval místní vinný sklípek. Tento absolvent Stellenbosch University pracoval ve třech vinařstvích, než se v roce 2002 připojil k vinařskému týmu Spier. Pro Johana je nejlepší částí jeho práce ochutnávání finálního produktu se zákazníky nebo přáteli a rodinou. Jeho oblíbená odrůda, se kterou pracuje, je Sauvignon Blanc. „Je to náročná odrůda, protože je velmi citlivá na vlivy terroiru a jemnou manipulaci během sběru a výroby vína,“ říká. „Když to uděláte správně, výsledek je nesmírně obohacující.“

One of the beautiful things about the wines we make at Spier is how diverse they are in terms of style, taste and character.
GVH19-MC-Johan-de-Villiers-600px-600x700
Bennie-Liebenberg-600x600

Viticulturist

Bennie Liebenberg

„Mým cílem je dostat to nejlepší z každého místa, ze kterého Spier získává hrozny,“ vysvětluje Bennie Liebenberg, vinař společnosti Spier. „To, co děláme na vinici, může významně ovlivnit konečnou kvalitu vína.“ Bennie vyrostl v Paarlu a studoval na univerzitě ve Stellenboschi. Od ukončení studia pracoval na desítkách vinic včetně těch, které poskytují hrozny pro vína Nederburg, Pongrácz a Fleur du Cap. Do vinařského týmu Spier se připojil v červenci 2019. Bennie nemá oblíbené hrozny – naprostá rozmanitost odrůd, o které se stará, dělá jeho práci vzrušující. „Každá oblast je jiná a každý kultivar je jedinečný. Baví mě všechno; Nenudím se.“

Custodianship of the land is key.

Spier’s organic winemaker

Tania Kleintjes

Tania Kleintjes nastoupila do společnosti Spier v roce 2007 a od roku 2016 je jeho biovinařkou. V této roli dohlíží na celý proces ekologické výroby vína – od sklizně, výroby až po plnění do lahví – a také na řízení akreditace a dodržování předpisů. „Chci, aby moje vína byla autentickým a plným výrazem terroiru,“ říká. „To znamená mít nepatrný zásah ve sklepě – nevěřím v obsedantní vylepšování.“ Přestože je jihoafrický trh s přírodním a organickým vínem stále relativně malý, Tania předpovídá světlou budoucnost. „Spotřebitelé si stále více uvědomují, co dávají do svého těla, a chtějí mít více chutnějších přírodních možností,“ říká.

I want my wines to be an authentic and fulsome expression of terroir.
Tania-Kleintjes-600x600

Přihlaste se k odběru novinek

Získejte všechny nejnovější zprávy, exkluzivní nabídky a další.