0
Your Cart

Rijk’s

RIJK’S

Rijk's Wine Estate & Hotel

Rijk’s je rodinná farma, kde se snoubí víno, jídlo, rodina a přátelé. Sídlo, které se nachází v malebném údolí Tulbagh, neustále produkuje oceněná vína.

V Rijk’s Wine Estate panuje středomořské klima s chladnými letními větry, břidlicovými půdami s nízkou výnosností, takže je ideální pro pěstování Chenin Blanc a Pinotage. Farma produkuje unikátní starší ročníková vína z vinic bez chemie, která uspokojí vinařské nadšence z celého světa.

1751 až 1771

Během tohoto období byl Rijk Tulbagh guvernérem Kapska. Po něm bylo pojmenováno nejen naše město, ale na jeho počest i značka Rijk’s.

1969

Ničivé zemětřesení ničí město Tulbagh.

1996

Milovník dobrého jídla a sběratel dobrých vín Neville Dorrington pracoval v Kapském Městě více než 20 let. V roce 1996 se Neville a jeho rodina rozhodli přestěhovat na venkov a pěstovat a vyrábět vlastní víno. Zamilovali jsme se do údolí Tulbagh a narazili jsme na 137 hektarů panenské půdy, která nebyla nikdy obdělávána. Svahy směřovaly na sever, jih, východ a západ a analýza vertikálních břidlicových půd odhalila potenciál pro nízké výnosy vysoce kvalitních hroznů. Nabídka na odkup byla přijata a farma Rijks založena.

1997

Bylo vysázeno 14 hektarů vinné révy a v následujícím roce dalších 12 hektarů. Rozhodli jsme se vysadit mnoho různých kultivarů – Sauvignon Blanc, Chardonnay, Chenin Blanc, Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Merlot, Shiraz a Pinotage, abychom zjistili, co nejlépe vyhovuje našemu klimatu.

1999

Náš nový sklep navrhl legendární vinař Gunter Brozel, který odešel do důchodu z Nederburgu po 33 letech.

2000

První hrozny sklizené a přijaté v našem sklepě.

2002

Pierre Wahl se přidal k Rijkovi jako vinař. Naše první exportní objednávka byla odeslána do Švédska.

2003

Naše první z mnoha zlatých a dvojitých zlatých ocenění, které jsme obdrželi za Chenin Blanc, Pinotage a Shiraz. Rijk’s byl mimořádně dobře přijat a kupován nadšenci vína z celého světa.

2011

Po 12 letech jsme poznali naše přirozené prostředí a charakteristickou chuť vín, která jsme vyrobili. Rozhodli jsme se soustředit na kultivary, které nejlépe vyhovují naší farmě a půdě – Chenin Blanc, Pinotage a Shiraz. Všechny ostatní kultivary, včetně Sauvignon Blanc, Chardonnay, Cabernet, Cabernet Franc a Merlot, byly staženy a nahrazeny. Bylo to těžké, ale cenné rozhodnutí pro budoucnost Rijk’s, což je patrné na specializovaných vínech, která dnes produkujeme.

2013

Tento rok byl ve znamení panenského ročníku Rijk’s Pinotage Syrah Cape Blend.

 

2016

Protože se narodil na farmě ve stejném roce, kdy Rijk’s Estate začal s výsadbou vinic, není žádným překvapením, že Nevillův syn Tiger projevoval od raného věku velký zájem o přírodu a zemědělství. Od doby, kdy v 5 letech sklízel vinice ze čtyřkolky, Tiger věděl, že jednoho dne chce převzít rodinnou firmu. V roce 2016 Tiger oficiálně vstoupil na farmu a nyní je na plný úvazek jako vedoucí prodeje a marketingu.

2018

Rodina Dorringtonových vždy sdílela sen stát se skutečnou jihoafrickou farmou. S ohledem na to se rozhodli odkoupit a modernizovat hotel Rijk’s. Farma nyní nabízí luxusní ubytování Winelands, kam mohou milovníci vína Rijks z celého světa přijet, setkat se s rodinou a zažít život na farmě Tulbagh.

Vína Rijk's

Přihlaste se k odběru novinek

Získejte všechny nejnovější zprávy, exkluzivní nabídky a další.