0
Your Cart

Quinta do Cume

QUINTA DO CUME

Vína Quinta do Cume pochází ze svahů starobylé země Provezende, historické vesnice na pravém břehu řeky Douro v srdci vinařské oblasti Douro, oblasti, která je na seznamu světového dědictví UNESCO.

Jorge Tenreiro, profesí chirurg, byl vždy vášnivý pro Douro. Provezende bylo vybráno pro splnění snu, který spojil všechny potřebné vlastnosti pro skvělé víno: členitý terén, břidlicová půda, blízkost vody, sluneční záření a ideální nadmořská výška, konečně terroir, který dává vínu jedinečné enologické vlastnosti. Naším hlavním cílem je vyrábět vysoce kvalitní vína.

Naše nově vybudované vinařství nám umožňuje využívat veškeré nejmodernější technologie.

Rozhodující volba padla na vinaře Jeana-Huguese Grose, jehož vzdělání na jedné z nejuznávanějších enologických škol v Burgundsku ve Francii umožnilo tento sen uskutečnit.

Jean-Hugues Gros se učil v různých vinařských oblastech světa. V roce 1999 byl Douro vybráno k rozvoji jeho profesionální činnosti. Naším mottem je vyrábět vína s vášní.

THE OLDEST DEMARCATED WINE REGION

ÚDOLÍ DOURO

Oblast Douro je od roku 2001 na seznamu světového dědictví UNESCO a je jednou z nejstarších ohraničených a regulovaných vinařských oblastí, jejíž historie sahá až do roku 1754.

To oficiálně potvrdilo uznání a zkušenosti dlouhé tradice vinařství. Podle archeologických informací sahá naše vinařská historie až do doby bronzové, od níž se ve vinařství podepsali Féničané a Římané.

Údolí Douro se skládá z hlubokých údolí obklopených horami, terasami a mezi nimi několika malými lesními partiemi (také chráněnými UNESCO), které se táhnou přes řeku Douro a její přítoky.

Klimatické podmínky této konkrétní oblasti se vyznačují studenými zimami a velmi horkými a suchými léty a navíc jsou pod silným vlivem vlhkých západních větrů přicházejících z Atlantiku. Malé zalesněné plochy pomáhají tuto vlhkost uchovávat.

Četné vinné terasy mají strmé svahy a výraznou tendenci ideálně absorbovat světlo a teplo ze slunce. Terroir poskytuje nejlepší podmínky pro pěstování skutečně kvalitních vín. Region Douro se skládá ze 3 vinařských oblastí: Baixo-Corgo, Cima-Corgo a Douro Superior. Znalci vína řadí vinařskou oblast Cima Corgo mezi nejušlechtilejší pro pěstování jakostního vína.

A zde jsou přesně všechny vinice Quinta do Cume:
Kořeny révy nemají lehký život. Musí přežít pod skalami a hledat vzácné vodní zdroje. Břidlice je naštěstí sypká a drobivá. Práce s vinnou révou se vyplatí, protože břidlicová půda uchovává sluneční teplo a rovnoměrně ho vyzařuje v noci nebo v chladnějších obdobích.

Díky těmto klimatickým podmínkám má údolí Douro vysoce kvalitní a speciální vína, která patří k nejintenzivnějším a nejkomplexnějším portugalským vínům. Vinaři zde mají všechno, jen ne snadnou práci, protože tento neobvyklý terroir s popsanými podmínkami snižuje množství produkce. Produkce vinic představuje téměř o třetinu méně než v jiných vinařských oblastech v Portugalsku nebo ve světě.

Vinařský institut Douro umožňuje produkci maximálně 5 000 litrů na hektar, což je množství, které výrobci nikdy nedosáhnou. Například v regionu Alentejo je limit stanoven na 15 000 litrů/ha.

Přirozené i oficiální množstevní omezení představuje výhodu pro propagaci kvality vín Douro.

Loni v prosinci časopis Wine Spectator opět nominoval 100 Top Wines of the World a tři vína Douro obsadila první čtyři místa.

Quinta Do Cume Wines

WINE TOURISM

Oblast Douro má kouzlo, které trvá po celý rok.
Jeho krajina se nám odhaluje se starobylou majestátností, s jemnými detaily, které se usmívají jen pro nás.

V zimě nás studený zimní vánek vyzývá, a bychom se snažili vidět víc, než naše oči mohou dosáhnout.

Rozkvět metličky portugalské a zvonků vřesu, stejně jako jejich divoká vůně, kterou nám vánek přináší z hor, nám dává stejný pocit volnosti jako nad nimi přelétávajícímu papírovému draku.

Jarní ticho je tak lichotivé, že nás naplňuje potěšením slyšet mávající křídla dravce, zatímco my sledujeme jeho pohyby po jasné modré obloze.

Spalující slunce, které nás každé léto navštěvuje, maluje štětcem po našich vinicích, jako bylo impresionistou.

Celoroční práce vrcholí sklizní. Magický ruch tohoto okamžiku se mísí se zpěvem dělníků, vedených střihem nůžek, slyšitelným ze všech cest a teras kraje.

Všechny tyto momenty jsou zachyceny uvnitř každé láhve a sklenice vín Quinta do Cume, které si nyní můžete vychutnat po návštěvě naší vinotéky.

Quinta-winetasting-500x900

Přihlaste se k odběru novinek

Získejte všechny nejnovější zprávy, exkluzivní nabídky a další.