0
Your Cart

Ocenění

NOVEMBER 18, 2020

SPIER WINES DAZZLE VERITAS JUDGES

Na udílení cen Veritas Wine Awards 2020 14. listopadu 2020 získala tři vína Spier Double Golds: Creative Block 5 2010 a ročníky 2014 a 2019 21 Gables Chenin Blanc. Veritas Wine Awards 2020, která je považována za nejslavnější soutěž v Jižní Africe, měla více než 1 300 příspěvků. Spier byl jedním z pouhých tří vinařství, které získalo tři Double golds; získala také druhý nejvyšší počet zlatých medailí (sedm). Ty byly pro:
 • Spier 21 Gables Chenin Blanc 2013
 • Spier Creative Block 3 2017
 • Spier Creative Block 3 2010
 • Spier Seaward Chardonnay 2019
 • Spier Seaward Chenin Blanc 2019
 • Spier Private Collection Chenin Blanc 2019 (Woolworths)
 • Spier Private Collection Cabernet Sauvignon 2017 (Woolworths)
„Úspěch těchto vín ve Veritas potvrzuje náš dlouhodobý závazek ke stálé kvalitě – bez ohledu na styl nebo odrůdu,“ říká sklepmistr Frans Smit. „Obzvláště povzbudivé je vidět, jaká ocenění dostávají naše archivní vína. To demonstruje vynikající potenciál zrání a potvrzuje, že naše vína jsou nutností pro každý seriózní sběratelský sklep.“ Vynikající výsledky společnosti Spier Veritas přicházejí jen týden po zprávě, že tři vína Spier obdržela maximální hodnocení pěti hvězdiček ve zbrusu novém vydání 2021 Platter’s, autoritativního průvodce jihoafrickými víny. Jednalo se o 21 Gables Chenin Blanc 2019, Frans K. Smit Red 2015 a Cape Winemakers Guild – Spier Frans K Smit Auction Selection 2017. Neuvěřitelných 10 dalších vín získalo 4,5 hvězdičky, což je druhé nejvyšší hodnocení průvodce. Slavte s námi Zásobte se nejnovějšími a uznávanými cenami Spier pro letošní sváteční sezónu. Navštivte winesquare.eu , kde najdete vybraný výběr těchto oceněných a limitovaných vín muzejní třídy.

NOVEMBER 11, 2020

PLATTER’S AWARDS FIVE STARS TO THREE SPIER WINES

Vydání Platter’s pro rok 2021, autoritativního průvodce jihoafrickými víny, ocenilo tři vína Spier pěti hvězdičkami: Spier 21 Gables Chenin Blanc 2019, Spier Frans K. Smit Red 2015 a Cape Winemakers Guild – Spier Frans K Smit Auction Selection 2017. Spier 21 Gables Chenin Blanc 2019 pochází z 36 let staré samostatné vinice na svazích Durbanville Hills; certifikován jako Heritage Vineyard projektem Old Vines . Víno zrající 14 měsíců v sudu nabízí jemné aroma sušených meruněk a zralého tropického ovoce. Kombinace pikantních tónů a čistého ovoce dodává bohatému vstupu a silnému patru nádherné vrstvy komplexnosti. Víno bylo také uznáno jako jedno z nejlepších Chenin Blancs v Jižní Africe v roce 2020 Standard Bank Chenin Blanc Top 10 Challenge. Vína Spier Frans K. Smit, pojmenovaná po uznávaném sklepmistrovi vinařství Spier, vzdávají hold Smitově vinařské dovednosti a oddanosti tomuto procesu. Toto je třetí pětihvězdičkové ocenění pro směs Spier Frans K. Smit Red , vyrobené v omezeném množství, tentokrát na počest ročníku 2015. „Všechny komponenty pocházely z Helderbergu, špičkové lokality pro odrůdy Bordeaux, a to přispělo ke konzistentnosti stylu,“ říká Smit. “Dali jsme důraz na hvězdný Cabernet a přidali jsme malé procento Cabernet Franc a Petit Verdot, abychom dodali aroma a strukturu.” S bohatým tmavým ovocem a pevnými, ale zaoblenými tříslovinami je nyní příjemný, ale bude skutečně zářit za dalších 10 let. Víno také získalo zlato na Concours Mondial de Bruxelles 2019. Certifikované bio, Spier Frans K Smit Auction Selection 2017 je první organické červené víno nabízené na renomované CWG aukci . Tato limitovaná verze je směsí ve stylu Bordeaux – 60 % Merlot a 40 % Cabernet Sauvignon, vyrobená z hroznů vypěstovaných ve Spieru a zrající 22 měsíců v sudu. Je hedvábná, texturovaná a koncentrovaná s nádechem ostružin, třešní a přetrvávajícího červeného ovoce. „Jsme potěšeni tímto uznáním, zejména pěti hvězdičkami udělenými Spier Frans K Smit Auction Selection 2017, protože to potvrzuje odhodlání našeho týmu vyrábět vysoce kvalitní organické víno z hroznů pocházejících z naší vlastní farmy. Pozitivní vliv na životní prostředí je základním kamenem étosu našeho vinařství, a proto naše organická vína tvoří důležitou součást našeho portfolia,“ říká sklepmistr Frans Smit. O Platterově jihoafrickém vinařském průvodci Nyní ve svém 41. vydání odhaluje nejprodávanější průvodce vínem v Jižní Africe to nejlepší, co Winelands nabízí. Aby bylo víno považováno za pětihvězdičkového šampiona, muselo být hodnoceno více než 95 body ze 100 porotou nejuznávanějších degustátorů v zemi. Vína Spier lze ochutnat a zakoupit ve vinotéce Cape Town v Teplicích v Čechách a jsou k dispozici online na wine square.eu .

OCTOBER 06, 2020

SPIER CANNED WINES CROWNED GOLD AT MICHELANGELO INTERNATIONAL WINE & SPIRITS AWARDS

Mezi osmi víny Spier oceněnými Gold prestižními cenami Michelangelo International Wine & Spirits Awards jsou dvě jeho nově uvedená konzervovaná vína: Spier Canned Sauvignon Blanc 2020 a Spier Canned Rose 2020 (Spier Canned Merlot 2018 získalo stříbro). Tento ohromující úspěch uznává kvalitu těchto vín, která nabízejí charakter a komplexnost a zároveň jsou osvěžující, ovocná a snadno pitelná – všechny atributy obsažené v rychle chladící, snadno balitelné a nekonečně recyklovatelné plechovce. „Náš vinařský tým vynaložil velké úsilí na výrobu výjimečných konzervovaných vín a jsme potěšeni, že jejich kvalita byla uznána náročnou a autoritativní porotou,“ říká sklepmistr Spier Frans Smit. Konzervová vína Spier nebyla jediná, která uchvátila chuťové buňky porotců cen Michelangelo. 21 Gables Sauvignon Blanc 2019 historické vinařské farmy získalo platinu a následující vína zlato:
 • Spier 21 Gables Chenin Blanc 2018
 • Spier 21 Gables Chenin Blanc 2019
 • Spier Private Collection Cabernet Sauvignon 2017
 • Spier Creative Block 2 2020
 • Sauvignon Blanc Spier Seaward 2020
 • Spier Signature Sauvignon Blanc 2020
 • Spier Signature Chardonnay Pinot Noir 2020
 • Konzervovaný Sauvignon Blanc Spier 2020
 • Spier Canned Rosé 2020
Doprovodem ke Spier Canned Merlot 2018 ve stříbrné kategorii byl Woolworths Spier Chardonnay Pinot Noir Rosé.

SEPTEMBER 17, 2020

SPIER 21 GABLES CHENIN BLANC: A TOP 10 TRIUMPH FOR THE FIFTH TIME

Spier’s 21 Gables Chenin Blanc 2019 byl uznán jako jeden z nejlepších Chenin Blanc v Jižní Africe v soutěži Standard Bank Chenin Blanc Top 10 Challenge. Toto víno bylo již popáté zařazeno do Top 10. Víno bylo vytvořeno sklepmistrem Spieru Fransem K. Smitem a jeho týmem z hroznů ručně sbíraných z 36letých vinic na jedné vinici na svazích Durbanville Hills. Tento blok získal status Certified Heritage Vineyard od projektu Old Vines, který oceňuje vinice, které jsou starší než 35 let. „Tyto staré révy mají kořeny, které čerpají živiny hluboko pod povrchem, a produkují malé bobule s vysokým obsahem tříslovin a intenzivní chutí. Výsledkem je víno, které bohatě vyjadřuje svůj terroir, je elegantně strukturované a má vynikající potenciál zrání,“ vysvětluje Smit. 21 Gables Chenin Blanc 2019 zrající 14 měsíců v sudu nabízí aroma sušených meruněk a zralého tropického ovoce s dubovým a vanilkovým podtónem. Na patře je dobrá kyselost a zakulacené bohaté chutě broskví s bílou dužinou, mandlové pasty a smetany. Skvěle se hodí k jemnému kapskému kari nebo křupavému vepřovému bůčku. Řada Spier’s 21 Gables vzdává hold více než 300 letům vinařského dědictví a jeho jedinečnému architektonickému odkazu: bezkonkurenčních 21 Cape Dutch Gables – vše krásně zrestaurované. Chenin Blanc je nerozlučně spjat s vinařskou historií farmy: byla to první odrůda hroznů vysazená na Spier v roce 1700. Zbytek řady 21 Gables tvoří Pinotage, Sauvignon Blanc a Cabernet Sauvignon, z nichž každý sklidil uznání doma i v zahraničí. Aktuální ročník 21 Gables Chenin Blanc 201 8 je možné zakoupit v našem internetovém obchodě a také ve vinotéce Cape Town v Teplicích.

Přihlaste se k odběru novinek

Získejte všechny nejnovější zprávy, exkluzivní nabídky a další.