0
Your Cart

Klein Constantia

KLEIN CONSTANTIA

Naše usedlost, zasazená pod obřími duby, byla již před stoletím oslavována jako jeden z architektonických pokladů Kapska, kdy časopis South African Woman’s Magazine dospěl k závěru: „O tomto domě by se dalo napsat mnohem více; mnoho by se dalo říci také o panství samotném, s jeho květinovými zahradami, vinicemi a vinnými sklepy a plaveckým bazénem, ale zde postačí říci, že Klein Constantia je nesrovnatelná doména bohatě proložená vzpomínkami na minulost a uchována v tomto duchu.“

Farma

Panství bylo původně součástí rozsáhlého majetku Simona van der Stela Constantia, uděleného v roce 1685. To pak tvořilo součást Groot Constantia až do roku 1823, kdy byla půda rozdělena mezi bratry Jacoba Pietera a Johana Gerharda Cloete. Druhý z bratrů převzal do vlastnictví horní tok, ležící na východních svazích a úpatí Constantiabergu, kde již bylo vysázeno přes 33 000 vinné révy. Tento nádherný kus země pojmenoval Klein Constantia.

Budova

Když Johan Gerhard Cloete převzal vlastnictví Klein Constantia v roce 1823, měla již základní hospodářskou budovu z roku 1793 (datum napsané na velkém kameni vedle ní). Tuto budovu přeměnil na dodnes stojící usedlost Cape Dutch ve tvaru U, doplněnou klasickým úzkým štítem zakončeným malým trojúhelníkovým štítem (elegantně ladícím s jednodušším štítem nad starým vinným sklepem, který byl postaven přibližně ve stejné době).

Vína Klein Constantia

Jedinečná poloha, klima a půda našeho panství vyžadují produkci terroir-řízených vín a právě tomuto principu jsme hluboce oddáni.

Vin de Constance

Klein Constantia, ideální místo pro vína s chladným klimatem, vyrábí některá z nejlepších jihoafrických vín, včetně jednoho z nejlepších přírodních sladkých vín na světě, Vin de Constance.

Anwilka

Vinice Anwilka se nachází pouhých 7 kilometrů od oceánu v předním regionu Helderberg ve městě Stellenbosch. Nemovitost byla zakoupena na konci 90. let a následovala rozsáhlá replantace 40 ha vinic zahrnující především Cabernet Sauvignon, Shiraz a část Merlotu.

Přihlaste se k odběru novinek

Získejte všechny nejnovější zprávy, exkluzivní nabídky a další.